Laulukoor

Kalamaja põhikooli mudilaskoor festivalil “LAULUSILD” 2015

Kalamaja põhikooli mudilaskooril oli au osaleda Eesti esimesel vene ja eesti mudilaskoore ühendaval mudilaskooride festivalil Laulusild, mis toimus 28. ja 29. novembril Estonia kontserdisaalis.  Festivali kutsus ellu SA Innove ja Haridusamet. Festivali kunstiline juht oli Aarne Saluveer, kes on tuntud kui aktiivne muusik, mudilaskooride üldjuht meie laulupidudel, G. Otsa nim muusikakooli direktor ning ETV latütarlastekoori dirigent.

Osales kokku 18 koori Tallinnast ja Narvast kokku umbes 700 lauljaga. Koos lauldi nii eesti kui ka vene keeles  kuus laulu, millede seast kõige populaarsemaks osutus “Kapteni laul”, mille solistideks olid Tanja Mihhailova ja Luisa Värk. Tanja ja Luisa laulsid ka solistidena, saatis G. Otsa nim muusikakooli ansambel Siim Aimla juhatusel. Üheksa koori said Estonia K/S lavale esinema nö solistina ehk üksi, nende seas ka meie mudilaskoor. Meil oli suur au laulda eesti parimate kontsertmudilaskooride kõrval nagu: Eesti Raadio Laulustuudio mudilaskoor, 21. Kooli muusikaklasside mudilaskoor, Huvikeskus Kullo mudilaskoor Raduga, Ellerheina mudilaskoor, ETV laulustuudio mudilaskoor, Tallinna Inglise Kolledzi mudilaskoor ning kuulsad Narva linna koorikoolid. Esitasime Piret Rips-Laulu “Kaunid teod”. Saalis olid ka lapsevanemad, kellel oli võimalus oma lastele kaasa elada. Kokku oli Estonia K/S 1000 kohalises saalis pühapäeva õhtul 1200 inimest!

Meie laululapsed olid väga tublid, laulsid kõrgel kunstilisel tasemel, olid väga distsiplineeritud ja saime ka teiste kooride dirigentidelt palju kiidusõnu. Kolmapäeval ootab ees ühine kinokülastus, mis oli mõeldud kõigile festivalist osavõtjatele!

Tore oli ka see, et festivali üks eesmärkidest, milleks oli ka suhtlemine eri rahvusest laste vahel, sai teoks, sest nägime ise, kuidas meie oma kooli väikesed tüdrukud agaralt enda ees ja taga olevate vene rahvusest laululastega juttu puhusid, nii käte-jalgade kui väheste sõnadega, mida mälusopist leiti. Oli elevust ja rõõmu, laste silmad särasid. Hoolimata kahest pikast laulutöö päevast, jätkus kõigil jaksu ja laulurõõmu. TORE OLI!

Kui kõik läheb hästi, toimub festivali Laulusild järgmine ühislaulmine kevadel kas Narvas või Jõhvis (seal asub uus ja suur kontserdimaja) kuhu ka meie oleme oodatud!

Õpetajad:
Katrin Leete