Traditsioonid

Raamatukogu
- kooli sünnipäevaks raamatute kinkimine klasside poolt;
- uute raamatute näitused, tutvustused;
- temaatilised raamatunäitused;
- jõululuuletuste esitamine;
- emakeelepäeva tähistamine - etlejate konkurss;
- ettelugemise päev;
- joonistuste näitused;
- lahtiste uste päevadel lasteaialaste ja teiste külaliste vastuvõtt. Eestvedajaks raamatukogu juhataja õpetaja Reet Laurisson

Osalemine erinevates ülelinnalistes liikumise- ja spordi üritustel
Sügisel ülelinnaline projekt Reipalt koolipinki, talvistest projektidest Talverõõm, südamenädal kevadel. Lisaks üldtuntud sportlikel üritustel kaasalöömine. Eestvedajaks huvijuht ja kooli kehalise kasvatuse õpetajad.

Tublimate õpilaste tunnustamine
Iga õppeveerandi lõpetab koolis aktus, kus tuuakse esile tublimad õpilased. Eestvedajaks kooli juhtkond.

Kooli sünnipäeva tähistamine
22. oktoobril tähistab Kalamaja Põhikool oma sünnipäeva. Selle auks korraldatakse, kontsert-aktuseid, vastuvõtte. Kooli vilistlaste päev. Eestvedajad on huvijuht, kooli juhtkond.

Igaastane Kevadkontsert
Maikuus toimuv kooli kontsert lapsevanematele

Uisuväljak
Külmade talveilmadega on kooli korvpalliväljakud saanud talveks uue kasutusala - uisuväljakud. Uisuväljakud on avatud kõigile huvilistele, eelkõige aga kooliõpilastele. Kooliõpilased saavad kasutada ka koolis olemasolevaid uiske. Korraldajateks on kooli juhtkond, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kalamaja Päevade spordihoov
Kalamaja Päevade algusaatatest on pühapäeviti kooli hoovis spordihoov. Toimuvad erinevad üritused, kohvikud jpm.
Tegevuskava on igal aastatel uuenev. Jäänud on spordivõistlused lastele ja võrkpalli võistlusturniir asumiseltsidele.

Perespordipäev
Kalamaja Põhikool perespordipäev kevadel või sügisel, kus toimuvad sportlikud võistlused lastele ja lapsevanematele.
Korraldajateks on kooli huvijuht, kehalise kasvatuse õpetajad ja kooli juhtkond.

Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud direktori vastuvõtt
Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulik direktori vastuvõtt parimatele ja tublimatele õpilstele on toimunud juba mitmeid aastaid.
Korraldajaks on kooli juhtkond.

Suusapäevad
Suusapäevi on korraldatud juba pea 10 aastat. Oleme käinud kooliga Kurgjärvel, Nelijärvel, Mõedakul, Aegviidus, Piiri spordibaasi.Ülevaate leiate kodulehe pildigaleriist.Suusapäevadel saavad osaleda õpilased, kellel on korras: õppimine, käitumine, suhtumine kooli, koolikaaslastesse!

3.-5. klasside poiste jalgpallivõitlus
Põhja-Tallinna ja Kristiine LOV poiste 3.-5. klasside jalgpalli võistluste korraldamine ja läbiviimine koostöös huvikeskus Kulloga. Jalgpallivõistlust on korraldatud alates 2008. aastast.

1.- 4. klasside peotantsuvõistlused
Korraldajad Kalamaja Põhikooli õpetajad ja tantsuklubi Figuret. Võistlusi on peetud alates 2011. aastast.

Viimati muudetud: 31 Jaanuar 2020