6 413 118 ; E-post: kool [ät] kalamajakool.ee

Kooli visioon

 

Kalamaja Põhikooli visioon on olla mitmekülgset haridust andev silmapaistev teejuht Tallinna koolide seas.

Meie missioon

 

Kalamaja Põhikooli missioon on kasvatada loovaid, julgelt mõtlevaid, tegusaid ja vastutustundlikke kodanikke.

Meie suurim väärtus

 

Meie õpetajad kinnitavad kui ühest suust, et suurim väärtus on meie kooli sõbralik ja usaldusväärne kollektiiv.

Aastast 1915

 

Kalamaja Põhikool ehitati 1915 a. koolimajaks ja on olnud koolina kasutusel järjepidevalt üle 100 aasta. Vabriku tänava koolil on olnud 15 erinevat nime.

Kiusamisest vabaks kool

Tere sõber!

Sinuga on tore koos maailma avastada.
Hoia ikka meeles, et hea kaaslane on:
- salliv, hooliv,
- austav ja julge.

Sõber Karu

Kaasaegne õpikeskkond

Koolimaja sai praeguse välimuse 2008. aastal, kui maja põhjalikult renoveeriti? Ka sel suvel värviti üle klassiruumide seinad, vahetati paljud põrandakatted ja värskendati üldilmet.

Kooli spordiväljakud

Koolil on avar ja eraldatud hoov, kus lapsed saavad puhata, sportida ja mängida. Eriliseks teeb koolihoovi park-staadion, mis tähendab seda, et koolihoovi pargist on kujundatud sportimiskeskus.

Kalamaja Kool ja Akrobaatika Kool kutsuvad lapsi Õpihuvi laagrisse


Akrobaatika ja tsirkuse laagris tutvustatakse lastele akrobaatika mitmekülgset distsipliini (tirelid ja hundirattad, püramiidid ja saltod jne) ning erinevaid tsirkusežanreid (zongleerimine, monoratta sõit jne). Akrobaatika on kõikide spordialade alus - siin õpivad lapsed ja noored oma keha tundma, kontrollima ja valitsema. Akrobaatika ja tsirkuse treeningud on head meeskonnatöö treeningud, kus on tähtsal kohal koostöö ja usalduse loomine. Tsirkus on esinemiskunst, mis hõlmab keerulisi tasakaaluharjutusi, väledust ja koordinatsiooni. Lapsed õpivad üksteisega suhtlema läbi kunstilise ja kehalise eneseväljenduse.

Laager pakub lisaks lastele ja noortele võimaluse praktiseerida võõrkeeli. Üks trenni osa toimub osaliselt vene keeles, teine inglise keeles ja kolmas osa eesti keeles. Laagril on ka kaks vabatahtlikku treenerit/kasvatajat, kellega saab laps vajadusel individuaalseid tegevusi läbi viia.

Laagri võimalust pakutakse kahes erinevas vahetuses ja kahes erinevas vanuserühmas olevatele lastele: 16.-19. augustil 4.-6. klassi lapsed ja 25.-27. augustil 1.-4. klassi lapsed. Laagrisse ootame kõikidest rahvustest lapsi. Lapsed jaotame vanuse, huvide ja oskuste järgi väikestesse rühmadesse. Ootame laagrisse ka haridusliku erivajadusega, riskirühmas olevaid ning väljalangemisohus noori ja lapsi. Tsirkus pakub tegutsemislusti nii aktiivsetele kui omaette nokitsejatele, neile, kes tahavad nautida hetke kui ka neile, kes seavad endale aiana uusi eesmärke!

Vaata ka videot: Laagri tutvustus

Õpihuvi laagrite ajakava:

1. vahetus: 16.-19. august 2021 4.-6. klassi lapsed
2. vahetus: 25.-27. august 2021 1.-4. klassi lapsed 

10:00 Kogunemine (Kopli 25, teine korrus)
10:30-12.30 Akrobaatika trenn
12:45 Lõunasöök (Karjamaa Põhikooli sööklas, aadressil Karjamaa 1, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel OMAsaalist)
13:10 - 14:00 Vaba aeg õues ja toas. Vaba aja jooksul toimuvad ka organiseeritud erinevad loomingulised mängud ja tegevused. Hea ilma korral veedame aega õues.
14:15 - 14:45 Vaikne puhkuse pooltund (nt raamatu lugemine, molutamine)
14:45 - 16:00 Tsirkuse trenn- loomingulised ülesanded ja tehnika õppimine
16:00 Kojuminek, ootame lapsevanemaid lastele järgi.

Laagrit rahastab täies mahus Haridusministeerium - lastele on laager tasuta.
Registreerimine laagrisse ja info: Marite Lõhmussaar