6 413 118 ; E-post: kool [ät] kalamajakool.ee

Kooli visioon

 

Kalamaja Põhikooli visioon on olla mitmekülgset haridust andev silmapaistev teejuht Tallinna koolide seas.

Meie missioon

 

Kalamaja Põhikooli missioon on kasvatada loovaid, julgelt mõtlevaid, tegusaid ja vastutustundlikke kodanikke.

Meie suurim väärtus

 

Meie õpetajad kinnitavad kui ühest suust, et suurim väärtus on meie kooli sõbralik ja usaldusväärne kollektiiv.

Aastast 1915

 

Kalamaja Põhikool ehitati 1915 a. koolimajaks ja on olnud koolina kasutusel järjepidevalt üle 100 aasta. Vabriku tänava koolil on olnud 15 erinevat nime.

Kiusamisest vabaks kool

Tere sõber!

Sinuga on tore koos maailma avastada.
Hoia ikka meeles, et hea kaaslane on:
- salliv, hooliv,
- austav ja julge.

Sõber Karu

Kaasaegne õpikeskkond

Koolimaja sai praeguse välimuse 2008. aastal, kui maja põhjalikult renoveeriti? Ka sel suvel värviti üle klassiruumide seinad, vahetati paljud põrandakatted ja värskendati üldilmet.

Kooli spordiväljakud

Koolil on avar ja eraldatud hoov, kus lapsed saavad puhata, sportida ja mängida. Eriliseks teeb koolihoovi park-staadion, mis tähendab seda, et koolihoovi pargist on kujundatud sportimiskeskus.

Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Haigekassa pöördumine

Head õpilased ja lapsevanemad!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud. Teist igaühe panus on oluline selleks, et saaksime hoida sügisel Eesti elu avatuna.

Vaktsineerida saavad Eestis kõik alates 12. eluaastast. Kui teha praegu esimene vaktsiinisüst, on veel piisavalt aega, et kooliaasta alguses vaktsineerimiskuur lõpetada.

Vaktsineerimine on praegu parim viis iseend ja oma lähedasi kaitsta. Vaktsineerimine annab nakatumiste hulga kasvades ja uute piirangute rakendumisel palju suurema tegutsemisvabaduse ning lihtsustab igapäevaseid toimetusi – vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ning külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Alaealistel palume vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha vaid üks kaitsesüst.

Praegu saab paljudes maakondades vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Kuidas saan vaktsineerima?

  • Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
  • Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris digilugu.ee. Alaealisele saab aja broneerida tema seaduslik esindaja.
  • Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/

Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Haigekassa

Viimati muudetud: 23 Juuli 2021