Gutsy Go Tallinn

Gutsy Go

Esmaspäeval alustasid meie kooli viis õpetajat uue põneva programmi õppimisega ????

Gutsy Go Tallinn alustab õpetajate ja noorsootöötajate koolitamisega.

Soome haridus- ja meediaspetsialistide poolt välja töötatud noorteprogramm Gutsy Go laieneb sel aastal esmakordselt välisriiki ning esimesena viiakse programm ellu Eestis. Gutsy Go Tallinn alustab 23.-24. augustil toimuva õpetajatele ja noorsootöötajatele suunatud koolitusega.

Gutsy Go pakub rohkem kui 100 Tallinna noorele võimalust vahetult tegutseda oma kogukonna paremaks muutmise nimel. 13.-17. septembrini toimuvasse tegevusprogrammi on kaasatud Kalamaja Põhikooli ja Ehte Humanitaargümnaasiumi 8. klasside õpilased.

Programmi vältel jagatakse õpilased tiimideks ning juhendaja abil viiakse nädala jooksul oma idee ellu. Ideed võivad olla seotud koolisuhete ja konfliktide lahendamise või näiteks vanemate inimeste üksinduse leevendamisega.

Kogu protsessi ideest teostuseni jäädvustavad noored oma mobiiltelefonidega filmides ning professionaalse meediatiimi toel viimistletud dokumentaalfilmide esilinastus toimub projekti lõppedes kinos Sõprus.

Gutsy Go eesmärk on tekitada ühes piirkonnas positiivne muutus terve generatsiooni (14-aastaste noorte) väärtustes ja suurendada nende kogukonda kuulumise tunnet. Lisaks pakub projektis osalemine noortele vaheldust tavapärasest õppetööst, õpetab neile üksteise mõistmist ja aitab avastada endas uusi oskusi.

Meedia vahendusel tutvustatakse õpilaste ühiskondlikku sekkumist laiemale publikule, et inspireerida omavanuseid noori ning suunata täiskasvanute tähelepanu teemadele, mis noori hetkel kõige enam kõnetab.

Gutsy Go on Soomes tänaseks välja koolitanud üle 100 õpetaja, kelle tagasiside programmile on olnud väga positiivne.

Viimati muudetud: 24 August 2021